Gospodarka społecznościowa szansą dla polskiej kultury

Już za kilka miesięcy Wrocław zostanie Europejską Stolicą Kultury. W ramach przygotowań do tego ważnego wydarzenia Centrum Gospodarki Społecznościowej współpracuje z Biurem ESK16.

Przyszły rok to ogromna szansa, ale jednocześnie wymagające wyzwanie dla polskiej kultury, targanej różnymi problemami. W ramach Akademii ESK16 rozmawialiśmy z przedstawicielami sektora kultury i organizacji pozarządowych o tym, w jaki sposób można stosować nowe narzędzia i mechanizmy, by zwiększać liczbę realizowanych projektów i poprawiać ich wpływ na otoczenie.

Podczas szkolenia „Crowdfunding – społecznościowe finansowanie projektów” przekazaliśmy kompleksową wiedzę na temat nowych form finansowania i realizacji projektów kulturalnych i społecznych. Zakres tematyczny obejmował także crowdsourcing, zjawisko dysrupcji, filary gospodarki społecznościowej ale przede wszystkim informacje o tym jak skutecznie przeprowadzić kampanię finansowania społecznościowego.

esk 16 crowdfunding 2

Na czytelnych przykładach uczestnicy zobaczyli jakich błędów należy unikać i jakie działania musi wykonać projektodawca, by pozyskać kapitał na rzecz realizacji przedsięwzięć biznesowych, kulturalnych i społecznych. Całodniowe szkolenie, jego efekty i dalsze plany współpracy fundacji CGS i Biura Europejskiej Stolicy Kultury 2016 podsumował Karol Król, w wieczornej audycji na falach Radia Wrocław Kultura.

Galeria

TAGI:

, , , ,

NEWSLETTER

Zapisując się będziesz otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach.

ZOBACZ TAKŻE