Innovation Hub – program Komisji Nadzoru Finansowego

KNF wychodzi na przeciw wyzwaniom nowoczesnej gospodarki i zaprasza innowacyjne przedsiębiorstwa działające w sektorze finansowym do współpracy. Inicjatywa dotyczy startupów oraz podmiotów nadzorowanych na podstawie odpowiednich ustaw.

Celem Innovation Hub jest stworzenie zorganizowanej przestrzeni dialogu pomiędzy przedstawicielami regulatora, a właścicielami przedsiębiorstw wdrażających innowacyjne modele biznesowe i rozwiązania technologiczne na rynkach finansowych. –Innowacja zawsze będzie wyprzedzać prawo, więc możliwość bezpośredniej współpracy z regulatorem oceniamy bardzo pozytywnie. To dopiero jeden krok z wielu, które Polska może wykonać by przyciągać innowacyjne spółki, ale z pewnością krok w dobrym kierunku – komentuje Karol Król, wiceprezes Centrum Gospodarki Społecznościowej.

Program jest skierowany do dwóch grup podmiotów sektora FinTech:

1) Podmioty planujące rozpoczęcie działalności w ramach części rynku finansowego objętej nadzorem KNF (m.in. start-upy), które posiadają innowacyjny produkt lub usługę finansową opartą na nowoczesnych technologiach informatycznych (IT).

2) Podmioty nadzorowane przez KNF planujące wdrożyć innowacyjny produkt lub usługę finansową opartą na nowoczesnych technologiach informatycznych (IT).

Jakie są korzyści z udziału w Programie Innovation Hub?W ramach Programu podmiot pytający może uzyskać:

Wsparcie ze strony UKNF w identyfikacji właściwych przepisów prawa, regulacji i stanowisk nadzorczych mających zastosowanie do danego podmiotu, modelu biznesowego, oferowanego produktu lub usługi finansowej.

Informacje o zasadach działania nadzoru, trybie uzyskania zezwolenia na prowadzenie określonego rodzaju działalności oraz dokumentach i wytycznych dostępnych na stronie internetowej KNF.

 

Więcej informacji: KNF Innovation Hub

TAGI:

, , ,

NEWSLETTER

Zapisując się będziesz otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach.

ZOBACZ TAKŻE