NA SKRÓTY >

O nas

Centrum Gospodarki Społecznościowej to fundacja nieprowadząca działalności gospodarczej. Celem powstania jest popularyzacja alternatywnych form finansowania i rozwoju przedsięwzięć biznesowych, społecznych i kulturalnych. Posiadamy unikalne doświadczenie, które wykorzystujemy w codziennej współpracy ze społeczeństwem, biznesem, nauką i administracją.

Zarząd

Mateusz Mroczka

Prezes Zarządu Doświadczony przedsiębiorca, inwestor, społecznik. Jest Prezesem Zarządu Mind Progress Group, największej agencji marketingu zintegrowanego w południowo-zachodniej Polsce. Więcej informacji: mindprogress.pl  

Karol Król

Wiceprezes Zarządu Ekspert ds. finansowania społecznościowego, konsultant wielu firm oraz instytucji publicznych, prelegent i wykładowca. Współautor raportu „A Framework for European Crowdfunding” dla Komisji Europejskiej oraz książki "Crowdfunding. Od pomysłu do biznesu, dzięki społeczności". Więcej informacji: crowdfunding.pl  

Rada Fundacji

 

Jan Mroczka (Przewodniczący Rady), Małgorzata Mroczka, Krzysztof Ślisiński

W skład Rady Fundacji Centrum Gospodarki Społecznościowej wchodzą doświadczeni przedsiębiorcy i społecznicy, zainteresowani poprawą ekosystemu finansowania i rozwoju przedsięwzięć biznesowych, społecznych i kulturalnych. Fundacja CGS współpracuje także z zewnętrznymi ekspertami, posiadającymi kompetencje w poszczególnych obszarach naszej działalności, zarówno krajowymi, jak i zagranicznymi.  

Kluczowe obszary działalności

Crowdsourcing Crowdsourcing to mechanizm wydzielenia procesów decyzyjnych, operacyjnych lub biznesowych na zewnątrz organizacji do wirtualnej społeczności. W ten sposób globalne marki zwiększają zaangażowanie klientów i pozyskują ich cenne opinie na temat oferty produktowej. Pomagamy zrozumieć mechanizmy społecznościowe i wykorzystać je do wsparcia rozwoju biznesu. Crowdfunding i alternatywne finanse Finansowanie społecznościowe to mechanizm pozwalający pozyskać kapitał na realizację kreatywnych projektów kulturalnych i biznesowych. Na całym świecie cieszy się ogromną popularnością, a korzyści pozafinansowe jego stosowania stwarzają ogromne możliwości zarówno pomysłodawcom, jak i właścicielom rozwiniętych biznesów. Startup i przedsiębiorczość społeczna Nowe możliwości dostępne dla przedsiębiorców w zakresie alternatywnych źródeł finansowania cieszą się ogromną popularnością. Equity crowdfunding, pożyczki społecznościowe, czy inwestycje odpowiedzialne społecznie to alternatywne formy pozyskania kapitału, zwiększające swój udział w globalnym rynku kapitałowym. Pomagamy przedsiębiorcom pozyskać kapitał w formie inwestycji udziałowej, pozyskania długu oraz form hybrydowych. Działalność wydawnicza Obszerne doświadczenia w dziedzinie nowych form prowadzenia i finansowania przedsięwzięć biznesowych i kulturalnych przekazujemy prowadząc działalność wydawniczą i edukacyjną. Zapraszamy zainteresowanych do współpracy nad tworzeniem analiz, opracowań i raportów, ale także udziałem, organizacją i sponsoringiem eventów oraz szkoleń. Poza działalnością komercyjną angażujemy się także w działalność społeczną w tym zakresie.   Fundacja jest członkiem Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych, Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych, Koalicji na rzecz Polskich Innowacji oraz partnerem Startup Poland i European Crowdfunding Network.

NEWSLETTER

Zapisując się będziesz otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach.

ZOBACZ TAKŻE