Polska 2040 – badanie crowdsourced future

Raport “Polska 2040″ opracowany przez 4P Research Mix i onet.pl przedstawia bardzo ciekawą wizję Polski po następnym ćwierćwieczu. Co ciekawe, badania zostały przeprowadzone metodą crowdsourced web-based research, po to by celowo nie pytać ekspertów i nie wpływać na próbę badania.

Raport “Polska 2040″ opracowany przez 4P Research Mix  i onet.pl przedstawia bardzo ciekawą wizję Polski po następnym ćwierćwieczu. Co ciekawe, badania zostały przeprowadzone metodą crowdsourced web-based research, po to by celowo nie pytać ekspertów i nie wpływać na próbę badania. Wizje i odpowiedzi sporej grupy internautów, którzy nie zostali poddani segmentacji, miały pokazać oczekiwania co do przyszłości na podstawie tzw. “mądrości tłumu” (ang. wisdom of the crowdcollective knowledge), opracowanej przez Jamesa Surowieckiego.

Podstawowe wnioski z badania są pozytywne – badani uważają, że będzie lepiej! Zapraszamy do zapoznania się z inforgrafiką podsumowującą badanie oraz do bezpłatnego pobrania całego raportu ze strony 4P Research Mix.

polska2040-inforgrafika

TAGI:

NEWSLETTER

Zapisując się będziesz otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach.

ZOBACZ TAKŻE