Poradnik Komisji Europejskiej nt. finansowania społecznościowego już dostępny

Komisja Europejska udostępniła poradnik dla przedsiębiorców, zawierający podstawowe informacje nt. finansowania społecznościowego i praktycznych możliwości jego stosowania.

Crowdfunding to mechanizm finansowania przedsięwzięć biznesowych, kulturalnych i społecznych. Opiera się na wsparciu finansowym rozproszonych grup internautów, przeważnie za pośrednictwem specjalnych portali internetowych. Komisja Europejska opublikowała poradnik dla przedsiębiorców, który zawiera podstawowe informacje o tym mechanizmie i wskazuje jak można go skutecznie stosować.

Komisja Europejska od 2012 roku prowadzi dialog z ekspertami branżowymi na temat rozwoju rynku kapitałowego m.in. dzięki promocji finansowania społecznościowego. – To kolejny sygnał dla interesariuszy rozwoju przedsiębiorczości w Unii Europejskiej, że te innowacyjne modele finansowania będą wspierane i należy je śledzić – komentuje Mateusz Mroczka, Prezes Centrum Gospodarki Społecznościowej.

Raport zawiera podstawowe informacje o typach finansowania społecznościowego, dostarcza wiedzy na temat praktycznego ich stosowania i wskazuje związane z nimi ryzyka. Publikacja jest dostępna do pobrania poniżej.

ZAŁĄCZNIKI DO POBRANIA

Crowdfunding explained. A guide for small and medium enterprises on crowdfunding and how to use it

TAGI:

, , ,

NEWSLETTER

Zapisując się będziesz otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach.

ZOBACZ TAKŻE