Relacja z konferencji „Innowacje w finansowaniu MMŚP”

Fundacja Centrum Gospodarki Społecznościowej była organizatorem i gospodarzem konferencji “Innowacje w finansowaniu MMŚP: EQUITY CROWDFUNDING”. Zapraszamy na pierwszą relację z tego wydarzenia.

13.06.2014 w gmachu Giełdy Papierów Wartościowych odbył się niezwykle dla nas ważny event. Po pierwsze, chcemy wspierać dostęp przedsiębiorców do finansowania, min. poprzez działania informacyjne nt. dostępnych źródeł kapitału oraz działania edukacyjne dotyczące promocji nowych mechanizmów, takich jak udziałowe finansowanie społecznościowe. Po drugie, było to pierwsze tak duże przedsięwzięcie w krótkiej historii działania fundacji CGS.

Konferencję uroczyście otworzył Prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Adam Maciejewski. W niezwykle interesującym i inspirującym przemówieniu podzielił się swoją wizją ewolucji rynków kapitałowych oraz przemian społecznych, które już zachodzą i będą dalej się rozwijały.

Sequence 11.Still005

Jednym z gości panelowych był Marek Piwowski, reżyser kultowego filmu “Rejs” opowiadał o zaletach inwestowania w projekty kulturalne. Dodatkowo wspólnie z Karolem Królem przedstawił plany sfinansowania realizacji “Rejsu 2″ przy wykorzystaniu finansowania społecznościowego.

Krzysztof Ślisiński z Centrum Gospodarki Społecznościowej zaprezentował liczne przykłady społecznościowych modeli finansowania i opisał historie sukcesu przedsiębiorców, którzy je zastosowali.

Dziękujemy Partnerom za wspaniałą współpracę i wspólny wysiłek włożony w organizację tego ważnego wydarzenia! W szczególności podziękowania składamy na ręce właścicieli i pracowników firm Bank Pekao S.A., Genesis Capital Sp. z o. o. (wspólnicy.pl), Mind Progress Group orazcrowdangels.pl!

Galeria

TAGI:

, ,

NEWSLETTER

Zapisując się będziesz otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach.

ZOBACZ TAKŻE