Wzornictwo – Biznes – Zysk

Seminarium "Młody biznes w oparciu o design. Start it up!" poświęcone było realiom powstawania i czynnikom sukcesu startupów tworzonych w oparciu o design. Przedstawiciel Centrum Gospodarki Społecznościowej uczestniczył w dyskusji panelowej poświęconej źródłom finansowania biznesu.

14.05.2015 w ramach projektu „WZORNICTWO – BIZNES – ZYSK” odbyło się seminarium pn. „Młody biznes w oparciu o design. Start it up!”. To jeden z elementów ważnej inicjatywy Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, w ramach której rozwijany jest ekosystem wsparcia dla przedsiębiorczych wynalazców i twórców.

20150514-iwp-seminarium-0046

Podczas seminarium swoimi doświadczeniami podzielili się min. Karol Wituszyński (Microsoft), Tomasz Rudkiewicz (NC.ART), Przemysław Marszał (11 bit studios), prf. Marek Adamczewski (maradDesign) oraz uczestnicy paneli:

1) Innowacyjne produkty na start – kluczowe czynniki sukcesu startupu,

2) Design w nowych technologiach – w poszukiwaniu wyróżników na konkurencyjnym rynku,

3) Myślenie projektowe a tworzenie nowych usług,

4) Źródła i modele finansowania startupów.

W ostatnim panelu udział wzięli eksperci zajmujący się na co dzień finansowaniem i rozwojem przedsięwzięć we wczesnych fazach rozwoju, w tym przedstawiciel fundacji CGS:

-Dariusz Żuk – prezes zarządu Polski Przedsiębiorczej, moderator panelu,
-Karol Król – współzałożyciel Centrum Gospodarki Społecznościowej,
-Jacek Błoński – partner zarządzający funduszu Zernike Meta Ventures w Polsce,
-Mariusz Turski – dyrektor generalny funduszu kapitału zalążkowego AIP Seed Capital,
-dr Michał Bańka – dyrektor departamentu wsparcia instytucji otoczenia biznesu w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości’
-dr Jacek Adamski – szef Lewiatan Business Angels.

20150514-iwp-seminarium-0245

Paneliści reprezentujący różne grupy inwestorów rozwiali wątpliwości m.in. na temat tego jak przygotować projekt dla inwestora, o jaki kapitał można aplikować oraz jakie są największe błędy przedsiębiorców szukających finansowania. Zgodnie przyznali, że dostępność kapitału jest duża i pochodzi z różnych źródeł, ale przedsięwzięcia biznesowe muszą spełniać określone warunki.

Dyskusja i rozmowy kuluarowe były bardzo interesujące, a duża liczba przedsiębiorczych osób na sali wprowadziła kreatywną atmosferę. Ku naszej radości wśród panelistów było kilka osób, które już stosowały finansowanie społecznościowe, w tym Kamil Adamczyk odpowiedzialny za projekt NeuroOn, Przemek Kuśmierek z Migam.org oraz Marcin Piątkowski z JIVR.

Cieszymy się z udziału w tej inicjatywie i zachęcamy do skorzystania z bazy wiedzy wiedzy oraz kontaktów, dostępnych na stronie projektu WBZ.

Zdjęcia: Krystian Szczęsny/FOTOactions

Galeria

TAGI:

, , ,

NEWSLETTER

Zapisując się będziesz otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach.

ZOBACZ TAKŻE